Hem gezgin hem yerli olmak. İşte bütün mesele bu!

Ne Varsa Suyun Altında Var: Bodrum

Ne Varsa Suyun Altında Var: Bodrum

Varış

31 Ağustos 2014 gecesi Bodrum’a varıp, İstanbul’dan daha sıcak ama yapış yapış etmeyen havaya kavuşunca, “şimdi kim gidecek o kadar yolu, İstanbul’da mı kalsaydım” fikri çıkıverdi aklımdan. Bodrum’a hem orada yaşayan arkadaşlarımı görmek hem de dalış için gittim, dalış önceliğimdi desem bu sefer daha doğru olur çünkü yeni brövemi (dalış belgesi, seviyelere göre ayrılmakta) alabilmek için gitmiştim. Dalışları da şimdiye kadar tanıdığım en güzel insanlardan bir kaçının da olduğu bir tekneyle yaptık.

Biz Gideriz Dalışa Hey Dalışaaaa 

Bir eylül sabahı güzelim Bodrum sabahına uyanıp Happy Bubbles teknesine doğru yola çıktık. Öncelikle Gümbet’te bulunan ve içinde olmaktan en çok mutlu olduğum yerlerden biri olan tekneye vardık ve dünya tatlısı Deniz hocamı ve gemicimiz Harun’u gördüm ki kendisi oldukça şahsına münhasırdır J İlk gün Fridge Koyu ile başladık dalışa, ben heyecandan ağzımdan kelebekler çıkarmak üzereyken hem de. Çünkü tecrübeli olduğum pek söylenemez bir durumdaydım ve yapmam gereken çok şey vardı, üstelik ne yazık ki birkaç ay önce ki dalışta kulağımda da bir sıkıntı olmuştu.
Suya atladık, ilk başta şu kelebekler çıktı gitti midemden, daha sonra dalışa başladık. İlk gün sakin geçirdiğimiz dalış beni biraz rahatlattı. Ancak asıl işin ertesi günden itibaren başlayacağı konusunda Deniz beni çoktan uyardığı için heyecanım yatışmamıştı. O günden sonra ki bir hafta boyunca Deniz’in- sayesinde kendime güvenim geldiği ve daha bir hevesle yaptığımız şeye kendimi tamamen verebildim- sıkı eğitiminden geçtikten sonra, ki hepsi çok keyifliydi, ilk 30 metreye dalışımı da birlikte yaptık. O da ayrı bir heyecan durumuydu benim için ve kesinlikle huzurlu olduğunu düşündüğüm bir dalış oldu, suyun altı öyle güzel ki.
Ela ❤

 Buddy

 Dördüncü günde en yakın arkadaşlarımdan Ela da bize katıldı. İlk kez dalış yapacak ve ilk brövesini alacaktı o da. Sıra onun kelebeklerinin ağzından çıkmasındaydı yani. Ela da eğitimi ve sınavını başarıyla atlattıktan sonra, sanırım ikimizin de en çok eğlendiği dalışları yaptık. İlk kez birlikte Yener hocamızla uçak batığına daldık ve sanırım artık o kadar gergin ve heyecanlı olmadığımızdan da çok keyifli geçti dalış. Yener hoca, Kor ve Ela ile gayet eğlenerek, selfieler çekinerek geçti. Ela ile bir sonra ki dalışımız Small Reef denilen kısımda gerçekleşti. Aşağıda oyun oynayarak, deniz yıldızlarına, mürenlere ve daha pek çok şeye devamlı etrafa hayran hayran bakarak gerçekleştirdik dalışı. Birbirimize her baktığımızda yaptığımız şebekliklerden dolayı dayanamayıp resmen kahkaha atarak bitirdiğimiz dalışımız sona erdiğinde ertesi günü iple çekmeye başlamıştık bile.
@AlpBaranok

 Bodrum’a Geçici Güle Güle…

 Muhteşem bir on gün geçirdiğimiz Bodrum da Happy Bubbles dışında bizim için en önemli bir diğer yer Ayyaş Balıktı. Çok sevdiğimiz, çok güzel insanların çalıştığı, Ankara’da yaşadıkları zamanlardan beri dostluğumuzun sürdüğü ve muhteşem mezelerin yapıldığı yer. Şimdilik lafı Murat kaptanın emeklerine, dünya tatlısı Deniz’in muhteşem hocalığına, Ela’nın eğitimlerin de onunla sürekli ilgilenen ve bizi de eğlendiren Yener hocaya, bazı dalışlarımız da önderliğimizi yapmış ve harika zaman geçirmemizi sağlayan Atilla hocaya, fotoğraf makinesiyle harikalar yaratan Alp hocaya, ve Harun’a da hayatımıza girdikleri için ne kadar mutlu olduğumuzu buradan da söyleyelim istedim. Aklınızda bulunsun, gerçekten de ne varsa suyun altında var ama var olanları kaçırmadan görebilmek için de böyle bir ekibe ihtiyacınız var.

 

Paylaş


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir