Hem gezgin hem yerli olmak. İşte bütün mesele bu!

YENİ BAYRAM ROTALARI: 4 GÜNE 4 ÖNERİ!

YENİ BAYRAM ROTALARI: 4 GÜNE 4 ÖNERİ!

2017’nin son BAYRAM rotaları; 4 günlük tatile ne sığar? Biliyorum, bayram oldu 10 gün. O yüzden 4 gün ya da 10 gün için aşağıdakiler dışında daha fazla rota isteyenleri buraya alalım. Ama bu bayram için yeni öneriler sayfanın devamında 🙂

Bozcaada- Assos

Bir ya da iki gece Bozcaada ve 2 ya da 3 gece (eğer 10 gün düşünüyorsanız uzatabilirsiniz tabi, veya bir Çanakkale- Truva eklersiniz bu programa mesela) Assos hayli hayli tatmin edici olur. Bozcaada’ya Geyikli’den feribotla arabalı ya da arabasız ulaşabilirsiniz. Eğer otobüsle gidecekseniz onlarda zaten Geyikli’ye kadar bırakıyorlar. Ucuz konaklama için Ada Camping’i tercih edebilirsiniz. Ama pek  çok konaklama alternatifi de mevcut yalnız çoğu yere göre biraz pahalı. Arabasız giderseniz ada içinde minibüs ya da taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Motor, araba, bisiklet ve atv kiralama seçeneğiniz de var adada. Fakat sezonda da olsa seyrek ya da sınırlı olabilecek minibüs saat ve ulaşım noktalarını gidince mutlaka detaylı öğrenin.

Kapadokya

Yalnızca güzel atların değil, peri bacalarının, iyi gözlemenin, Cappadox festivalinin, tüften oluşmuş doğal kaya oluşumlarının, uçsuz manzaraların, harika trekking noktalarının, vadilerinin de şehri olan Kapadokya için gezi rehberi burada.

Milano- Como Gölü

Belki daha erken planlanması gereken fakat son dakikaya da uyacak yurt dışı rotalarından biri. Milano denildiğinde aklınıza yalnızca alışveriş gelmesin. Mimari, sanat, iyi kahve ve dondurma da gelsin. Milano’ya 2 gün sıkı bir gezme yeterli aslında. Como’ya da bir tam gününüzü ayırırsanız çok güzel olur (hatta yapabiliyorsanız bir gece de etrafındaki adalardan birinde kalın). Milano ve Como Gölü detaylı gezi rehberi için tık tık.  

Yazının hem gezgin hem editör olarak yer aldığım gezgin ve cesur kadınların dayanışmasından oluşan Gezgin Kadınlar sitesindeki versiyonu için de şöyle alalım.

Veeeee İstanbul’da Kalacaklara

Evet kimisi İstanbul boşken keyfini sürmek istediğinden, İstanbullu öğrencisi, çalışanı şehir dışından geldiğinden onları da düşünmek lazım diyerek şuraya iki link bırakıyorum. Normalde çoğu yere uzak ama orada oturanlara yakın olan Sarıyer ve çevresi için başladığım serinin ilk iki yazısı.

Paylaş


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir